Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği

Sanayileşmenin gelişimiyle birlikte küçük işletmelerden büyük fabrikalara geçiş, kolektif bir çalışmayla hem ucuz hem kaliteli toplu üretim örnek alınmış batı tarzı fabrikalar kurulmuştur.


Üretim sisteminin temelinde olan fabrikalarımız, çalışan sayısının fazlalılığı, büyük makinelerin varlığı sebebiyle de sık sık kirli ortamlara maruz kalmıştır.


Hangi üretim fabrikası olursa olsun temizlik en büyük gereksinimtır. Toplu üretimin yapıldığı alanlardaki hijyenin varlığı üretilen ürünü etkileyecektir. Fabrika içerisindeki makinelerin bakım ve temizliği de rutin olarak yapılmalıdır ki kaliteli ürün ortaya çıkabilsin. Hijyenin var olduğu ortamlar üretkenliği, çalışan sağlığını ve  hedef kitleyi de doğrudan etkileyecektir.


Çalışma temposunun yoğunluğu sebebiyle, fabrikalardan  çıkan çöp miktarı da tahmin edilemeyecek oranlardadır. Ve iş yükü düşülürse, bir iki kişinin üstesinden gelemeyeceği bir vaziyet olduğu gibi kullanılacak temizlik ürünlerinin ve kullanılan ekipmanların yüksek kalitede olması gereklidir.


Çözüm noktasında titizlik isteyen bu alanları  yetkin, alanında ustalaşmış kişilere bırakmak en doğrusu olacaktır. İşletmelerin belirli periyotlarda temizliğinin yapılması halinde, o yerin devamlı olarak hijyen kalmasını sağlayacak ve devamında da kaliteli hizmet ortaya çıkacaktır. Özellikle gıda üretimi meydana getiren fabrikaların sanitasyonu önemli yer tutmaktadır. Hijyenik koşulların oluşturulmadığı işletmelerde halk sağlığını etkileyen hastalıklar ortaya çıkacaktır. Bu doğrultuda çalışan personel de sık sık denetlenmeli  ve eğitimlere dahil edilmeli, bilinçlendirilmelidir. Sizden başka her insanın sağlığını korumak büyük bir vicdani sorumluluktur. Temizlik o işletmenin birinci ilkelerinden olmalıdır.


Bunun bilincinde olan işletmeler her vakit bir adım önde olacaklardır.


Fabrika temizliği işlemleri adı altında verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir.


Dolu yapınak temizliği


Boş yapınak temizliği


İnşaat sonrası yapınak temizliği


Su baskını sonrası fabrika temizliği


Boya sonrası yapınak temizliği


Sıfır fabrika temizliği

Yükleniyor